twoje lepsze jutro

POWŁOKI

Zajmujemy się zabezpieczaniem otoczenia specjalistycznymi nanotechnologicznymi powłokami, które są przyszłością stosowania.

Zabezpieczamy przed wirusami, bakteriami i alergenami miejsca pracy, środki transportu zbiorowego, biura, szkoły, przedszkola a także prywatne samochody, domy i mieszkania.

Aplikujemy również powłoki na budynki, kostki, place zabaw oraz panele fotowoltaiczne, które dzięki odpowiedniej aplikacji oczyszczają powietrze ze smogu, spalin, formaldehydów, lotnych związków organicznych, oraz utrzymują miejsce pokryte powłoką w nienagannej czystości nawet przez 10 lat.

ANTYWIRUSOWA

Jesteśmy wyspecjalizowanym centrum aplikacji powłok, a jednym z naszych produktów jest powłoka tytanowa, która tworzy struktury przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Struktura taka jest aktywna przez 12 miesięcy i dokonuje stałej dezynfekcji powierzchni na którą jest nałożona, niszcząc wszelkie drobnoustroje w tym koronawirusa SARS-COV-2. Nasze zabezpieczenie to zaawansowane technologicznie nanocząsteczki tworzące powłokę ochronną aktywnie działającą na każdej powierzchni w wyniku czego wirusy, bakterie, grzyby i inne drobnoustroje zmieniane są w nieszkodliwy tlenek węgla i parę wodną.

Raz zaaplikowana powłoka przez firmę manoru.com

DEZYNFEKUJE NIEUSTANNIE PRZEZ MINIMUM 1 ROK.

Na co dajemy 12 MIESIĘCY GWARANCJI.

Powierzchnia na której została zaaplikowana powłoka pozostaje niemal sterylna, a cały proces jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i środowiska. Każda powierzchnia na którą nasi specjaliści zaaplikują powłokę ochronną staje się powierzchnią bakteriobójczą, grzybobójczą i biobójczą. Powłoka jest bezbarwna, bezwonna, niewidoczna dla oka. Oczyszcza powietrze, neutralizuje zapachy, likwiduje wszelkie LZO (lotne związki organiczne), pochłania promienie UV. Dezynfekuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez aż 12 miesięcy, bez potrzeby używania innych środków dezynfekcyjnych.

Dzięki firmie manoru.com można zabezpieczyć każde miejsce przed wirusami, bakteriami, pleśnią i alergenami oraz ochronić ludzi i ich zdrowie przed wirusem SARS-COV-2 lub innymi mutacjami koronawirusów, podnosząc przy tym standardy czystości do najwyższego poziomu.
Przed aplikacją powłoki wykonujemy badania mikrobiologiczne oraz szereg prac czyszczących i specjalistyczne przygotowanie podłoża pod powłokę. Następnie nakładamy kilka warstw powłoki, która na koniec jest utwardzana specjalistycznymi lampami. Wybranie prawidłowego składu jest planowane przez naszych inżynierów zgodnie z warunkami i wymaganiami środowiska. Po aplikacji powłoki w czasie trwania 12 miesięcznej gwarancji ponownie przeprowadzamy badania mikrobiologiczne na zaaplikowanych powierzchniach.

Działanie naszego rozwiązania jakim jest powłoka tytanowa spełnia normy Antybakteryjne ISO 22196, Antywirusowe ISO 21702 oraz ISO 20645, 14119 a jej skuteczność potwierdziły badania.

SOLAR

Dostarczamy innowacyjną, najwyższej jakości powłokę samoczyszczącą na panele fotowoltaiczne, a właściwości powłoki przekładają się na ich większą wydajność nawet o 30%.

Samoczyszczące właściwości zmniejszają koszty użytkowania oraz zwiększają ilość wygenerowanego prądu. Poprzez właściwości samoczyszczące nie ogranicza dostępu światła do generowania energii. Tworzy powłokę super-hydrofilową i antystatyczną.

Wystarczy deszcz do zmycia wszelkich zanieczyszczeń.

Dzięki powłoce nie wydajesz pieniędzy na mycie, oszczędzasz wodę, której zaczyna brakować oraz zapewniasz lepsze warunki generowania prądu swoim panelom fotowoltaicznym.

NOX

Powłoka którą stosujemy zapewnia bardzo istotną funkcję oczyszczania powietrza ze smogu i spalin (rozkładanie NOx). Zastosowanie powłoki jest wyrazem odpowiedzialnego ekologicznego podejścia do środowiska i działaniem prospołecznym, pozwala utrzymać budynek lub inne konstrukcje nie tylko w czystości i zmniejszyć znacząco koszty utrzymania i konserwacji, ale również jest elementem odpowiedzialnego, ekologicznego myślenia o nieruchomościach – mniej chemii, więcej zdrowego powietrza. Budynki pokryte naszą powłoką spełniają właśnie te oszczędne i ekologiczne funkcje.

Powłoka z manoru.com ma działanie oczyszczające powietrze –100m2 powierzchni pokrytych powłoką oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych!

Badania wykonane przez Polską Akademię Nauk wykazały, iż powierzchnie pokryte naszą powłoką cechuje wysoka zdolność redukująca stężenie tlenków azotu (>76,5%), znacznie przekraczająca średnie wartości obserwowane dla tego typu materiałów.

Powierzchnie pokryte powłoką samo-oczyszczającą są chronione przed kurzem, kwaśnymi deszczami i zanieczyszczeniami powietrza, w tym zanieczyszczeniami organicznymi, takimi jak olej w powietrzu czy lekkie graffiti. Dzięki właściwościom antystatycznym ogranicza się przyklejanie pyłu i innych drobinek. Powstrzymuje wzrost pleśni czy glonów. Dodatkowo powłoka likwiduje zanieczyszczenia chemiczne w powietrzu (np. spaliny samochodów NOx, formaldehyd, benzen, lotne związki organiczne). W ten sposób aktywnie walczy ze smogiem. Ma także właściwości pochłaniające i chroniące przed promieniowaniem UV. Tlenek tytanu zawarty w powłoce absorbuje światło UV. W okresie letnim wpływa na zmniejszenie zużycia energii do chłodzenia pokrytego nią budynku.

Korzystanie z powłoki samo-oczyszczającej to: ekologiczna, społeczna odpowiedzialność i znaczące oszczędności oraz bezpieczeństwo utrzymania estetyki budynku przez wiele lat.

SAMOOCZYSZCZAJĄCA

Powłoka Samoczyszcząca z manoru.com to proste rozwiązanie do stosowania na budynkach, obiektach przemysłowych, kostce brukowej, betonie, metalu jak również obiektach zabytkowych. Specjalistyczne zaaplikowanie naszego środka tworzy powłokę hydrofilową zabezpieczającą powierzchnię. Dzięki fotokatalitycznemu utlenianiu wszelkich zanieczyszczeń organicznych wystarczy sam deszcz, aby zmyć brud z wszystkich zabezpieczonych powierzchni. Właściwości te powodują, że przeszklenia czy tynki budynków nie muszą być czyszczone przez wiele lat, co znacząco wpływa nie tylko na koszty ich utrzymania ale utrzymuje je w niezmienionej estetyce. Samoczyszcząca się powłoka z manoru.com ma działanie oczyszczające powietrze -100m2 powierzchni pokrytych powłoką oczyszcza tyle powietrza co 30 dużych drzew liściastych! Blokuje powstawanie grzybów i pleśni. Zalecana jest także w konserwacji i zabezpieczaniu obiektów zabytkowych. Może być stosowana na każdym podłożu, nie odbarwia i nie zmienia struktury materiału.

Powłoka samoczyszcząca z manoru.com to fotokatalityczna powłoka samooczyszczająca oparta na nanotechnologii, która w naturalny sposób chroni budynki i środowisko, wykorzystuje naturalne światło do wywołania reakcji chemicznych. Po nałożeniu powłoki, na jej powierzchni wytwarzane są reaktywne formy tlenu, które “spalają” wszelkie zanieczyszczenia organiczne przenoszone w powietrzu zamieniając je w nieszkodliwy tlenek węgla i parę wodną. Dzięki funkcji hydrofilnej oraz antystatycznej pozostała część nieorganicznych zanieczyszczeń jest zmywana wodą z opadu deszczu. Oznacza to znaczące oszczędności w zarządzaniu obiektami, albowiem mycie elewacji staje się zbędne. Elewacja „myje” się sama. Trwałość takiej powłoki wynosi do 10 lat.

Powłokę z manoru.com można stosować na szklanych fasadach budynku, tynkach mineralnych i innych elewacjach, np. kamiennych, oknach, dachach, kostce brukowej, betonie, cegłach, metalach, panelach słonecznych, obiektach zabytkowych, pomnikach itp.

 

Samoczyszcząca powłoka z manoru.com jest innowacyjnym połączeniem cech superhydrofilowych, fotokatalitycznych i antystatycznych. Naniesienie nanopowłoki na powierzchnię budynku sprawia, iż powierzchnia ta staje się antystatyczna (kurz i pył nie są przyciągane do powierzchni budynku). Powłoka nie powoduje zmiany koloru ani struktury materiału, na który została naniesiona. Nanopowłoka manoru.com stanowi przełom w dziedzinie ochrony obiektów zabytkowych. Dzięki jej zastosowaniu zapobiegamy powstawaniu grzybów, pleśni oraz glonów na fasadach zabytków. Dzięki temu nie ma już konieczności czyszczenia chemicznego ani wysokociśnieniowego szkodzącego zabytkowym nieruchomościom i pomnikom.

Powłoka pozwala na utrzymanie nowego i czystego wyglądu nieruchomości i ruchomości, zabezpiecza powierzchnie przed kurzem, kwaśnym deszczem oraz zanieczyszczeniami z powietrza, chroni środowisko poprzez zmniejszenie zużycia wody i chemii czyszczącej, zapobiega postojowi wody deszczowej, absorbuje promienie UV i zabezpiecza kolor oraz obniża temperaturę we wnętrzu nieruchomości, rozkłada organiczne zanieczyszczenia na powierzchni (np. oleje, lekkie graffiti, ptasie odchody), oczyszcza zanieczyszczenia powietrza w pobliżu i na powierzchni (np. spaliny samochodowe NOx, formaldehyd, benzen, VOCs), ogranicza porost pleśni lub glonów.

ANTYGRAFFITI

Nieruchomości, ruchomości, pociągi, tramwaje, przeszklenia oraz kostkę brukową.

Zabezpieczenie powierzchni przed graffiti polega na pokryciu np. elewacji czy taboru kolejowego, odpowiednio dobranym preparatem, dzięki któremu uzyskuje się zmywalną powłokę ochronną, która izoluje powierzchnię zabezpieczoną od wszelkich zabrudzeń w tym od graffiti.

Środki które stosujemy są dopasowane do typu powierzchni zabezpieczanej, oraz specjalnych wymagań klienta.

Wykonujemy zabezpieczenia przeciwko graffiti na systemach trwałych lub traconych. Posiadamy systemy antygraffiti z aprobatami IBDiM (Instytutu Badań Dróg i Mostów).

Pomagamy w wyborze najlepszego rozwiązania na inwestycjach, wystarczy przesłać do nas specyfikację lub projekt żebyśmy mogli dobrać odpowiedni system do wymaganych kryteriów.

Nasze zabezpieczenie opatrzone są gwarancją przynajmniej 5-15 letniej skuteczności i trwałości.

Nasze środki posiadają atesty “PZH”, Aprobatę techniczną “ITB” , Aprobaty IBDM oraz pozytywną opinię Instytutu Ochrony Środowiska. Ich użytkowanie jest bezpieczne przy zachowaniu podstawowych zasad bhp.

Są niepalne dlatego mogą być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych jak np. tunele metra itp. W razie pożaru nie tworzą trujących oparów.

Izolują materiały elewacyjne (lub inne) od wpływu różnych czynników powodujących ich niszczenie, jak oddziaływanie wilgoci, promieni UV, zabrudzeń komunikacyjnych, atmosferycznych lub będące wynikiem wandalizmu jak graffiti, plakaty itp. Wszelkie powstałe zabrudzenia nie wiążą się ze strukturą właściwej powierzchni lecz z warstwą zabezpieczenia co umożliwia ich usunięcie. W efekcie wpływa to na opóźnienie procesu niszczenia materiałów pokrytych zabezpieczeniem.

Dlaczego warto z nami zabezpieczyć się przed graffiti:

  • Gwarantujemy 100% usunięcie graffiti przy użyciu czystej, gorącej wody, lub przy użyciu delikatnej chemii przywracając pierwotny stan powierzchni.
  • Ochronimy powierzchnię przed naturalnym i nie naturalnym niszczeniem, zdecydowanie przedłużając okres jej trwałości, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji obiektu.
  • Wyeliminujemy niebagatelne koszty przeprowadzenia ponownego remontu na wypadek powstania graffiti.
  • Nasze zabezpieczenie stanowi nie znaczny wydatek procentowy w skali całkowitych kosztów remontu lub wzniesienia elewacji i pozwala na szybkie usunięcie graffiti, co wpływa na świadomość grafficiarzy, utwierdzając ich w przekonaniu, że z uwagi na szybkie zniknięcie ich dzieła, miejsce to nie warte jest zainteresowania, gdyż zbyt krótka ekspozycja graffiti nie zachęca do jego ponownego tworzenia.
  •  

 

BIURO

03-847 Warszawa

ul. Stanisława Augusta 2A / 15

KONTAKT

biuro@manoru.com

TELEFON

+48 536 536 653

Back to top: